Úvod Služby Rekonstrukce Kontrola spalinových cest Nové komíny Posouzení spalinové cesty Ceník Kontakt

Rekonstrukce - vložkování komínů

Moderní spotřebiče na všechny druhy paliv kladou vysoké nároky na odtah spalin. Zejména nenasákavost, odolnost vůči vlhkosti a nízké teploty spalin hrají velkou roli při určování vhodného materiálu pro komínovou vložku.
Kdy je nutné vyvložkovat komín
Provádíme vložkování komínů všemi typy vložek (nerez, plast, keramika), dle stavu komínového tělesa a požadavků připojovaného spotřebiče.

Jednovrstvé komíny ve stávající domovní i občanské zástavbě je možné rekonstruovat pro spotřebiče pro plynná, kapalná paliva a tuhá paliva, dodatečným vyvložkováním komínovou vložkou z materiálů, které splňují podmínky ČSN 73 4201:2002.

Před vložkováním komínů musí být provedena prohlídka komínového pláště, zejména v prostoru půdy a nad střechou, v případě většího poškození je nutné komínové těleso před vyvložkováním opravit. Součástí prohlídky komínu je kontrola, zda do komínového průduchu není zapojen jiný spotřebič (zejména u vyšší domovní zástavby), a komínovou sondou případně kamerou, kontrola velikosti a tvaru průduchu.

Vložka se spouští do stávajícího komínového tělesa, do kterého jsou pouze vybourány montážní otvory pro osazení tvarovek.